Home / Haber / Bilgilendirme

Bilgilendirme

Daha temiz bir çevrede yaşamak, geri dönüşümün ülkemizde de uygulanabildiğini göstermek ve proje kapsamında elde edilen gelirle hastanelerimizin çocuk servislerine cihaz bağışı yaptığımız Teneke Çocuk Projemiz Kasım 2014’te başlamıştır.

Sıfır bütçe ile başlattığımız projemizi ortak akıl ve istişare ile şu an 18’den fazla belediyede aktif hale getirdik. Yapılan bağışların yanı sıra, projemize sahip çıkan ve destek veren vatandaşlarımızdan alüminyuma ek olarak diğer atıkların geri dönüşümünün yapılması talebi, çevre farkındalığının artmaya başladığını göstermesi bakımından bizleri mutlu ve motive edicidir.

Projemize yeni eklenecek olan Teneke Evler (toplama noktaları), projenin başlayacağı belediye ile bölgedeki işletmeler ve bölge halkıyla istişare içinde belirlenmektedir. Ulaşılabilirliğimizi artırmak adına, Teneke Evler’imizde iletişim bilgilerimiz bulunmaktadır.

Geçtiğimiz hafta projemiz kapsamında yaptığımız bir etkinlik sonrası, yerleştirilen toplama kafesimizin yerinden kaldırılarak, farklı bir yere taşınması ve akabinde gelişen olaylar tarafımıza bildirilmemiştir.

Bu konunun gazeteye yansımadan önce bizimle de temasa geçilmesi halinde daha sağlıklı, tarafsız ve daha doğru, diğer bir deyişle, daha profesyonel bir haber yapılabilecekti.

Karşılaşılan sorunlarda, ortak akıl, etkili diyalog ve çözüm odaklı bir tutum sergileyen Yeşil Barış Hareketi olarak, her türlü konuda vatandaşlarımızla iletişime hazır olduğumuzu, yeni nesiller için daha temiz bir çevre bırakma mücadelemizde duyarlı tüm vatandaşlarımızı da aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı kamuoyuna bildiririz.